اسرائیل قتل عام تمام مردم غزه را در پیش گرفته است

بر اساس آمار وزارت بهداشت و درمان غزه در سال ۲۰۲۲ «سن حدود نیمی از جمعیت این منطقه زیر ۱۸ سال است.» لذا فاشیست‌های اسرائیلی در مقابل یک نسل جوان ایستاده و به کشتار فله‌ای آنها ادامه می‌دهند. برمبنای این آمارروشن می‌شود که چرا قتل عام دختران و پسران کودک و جوان بیش از بزرگسالان است. زیرا در مقابل اسرائیل علاوه بر نیروی تروریستی حماس، نسل جوان و رزمنده فلسطینی قرار دارد. «از میان ۱۹۶۶۷ کشته تا آن روز، بیش از ۸۰۰۰ کودک و ۶۲۰۰ زن وجود دارند.» (دفتر رسانه‌ای دولت حماس در غزه – ۱۹ دسامبر ۲۰۲۳)

ولی ارتش اسرائیل برای قتل عام، فقط به دنبال کودکان و جوانان نیست بلکه قتل عام همه مردم غزه و امحاء فلسطینیان را در پیش گرفته است. در ۲۱ دسامبر ۲۰۲۳ علاوه بر قتل عام بیش از ۲۰ هزار فلسطینی توسط ارتش اسرائیل، بیش از ۵۲ هزار نفر نیز زخمی شده‌اند که هیچ امکان مداوائی برای آنها میسر نیست. یونیسف، صندوق کودکان سازمان ملل متحد گفته است که غزه «خطرناک‌ترین جای زمین برای کودکان است.» بهتر بود که می‌گفت: غزه خطرناکترین جای زمین برای مردم غیر اسرائیلی روی زمین است. البته باید یاد آور شد که در اسرائیل نیز مردم از شر دولت فاشیستی اسرائیل و سازمان تروریستی حماس در امنیت و آرامش نیستند.

نیروها و رسانه‌های مرتجع و وابسته مانند بی بی سی، رادیو فرانسه، رادیو زمانه و رایو فردا، فقط از روی ناچاری و تحت فشارهای سنگین جهانی به جنایات اربابان خود اقرار می‌کنند. «اما کارشناسانی که بی‌بی‌سی با آنها صحبت کرده، اتفاق نظر دارند که سرعت کشته شدن فلسطینیان در جنگ غزه به مراتب بیشتر از جنگ‌های دیگری است که در دوره‌های اخیر رخ داده است.» (بی بی سی - فارسی)

این معنی دیگری غیر از اقرار به نسل کشی همه جانبه، خونخوارانه و با شتاب فاشیست‌های اسرائیلی ندارد. همه می‌دانند که اسرائیل یکی از عزیز دردانه‌های دولت انگلیس به حساب می‌‌آید، دولتی که همین بی بی سی را سازمان داده است.

مدیر ایرویز که از ۲۰۱۴ آمار کشته شدگان غیر نظامی را ثبت می‌کند، می‌گوید: «آنچه از نظر کشته‌های غیرنظامی شاهد آن هستیم، این جنگ تا همین الان هم هر جنگ دیگری را که آمار آن ثبت و مستند شده، با فاصله زیادی پشت سر گذاشته است.»

مارکوسگارلاسکو تحلیلگر ارشد پیشین پنتاگون می‌گوید: « برای یافتن میزان مشابه مواد منفجره‌ای که در مناطق کوچک پرجمعیت استفاده شده و مقایسه آن با جنگ غزه، شاید مجبور باشیم به زمان جنگ ویتنام برگردیم، مانند آنچه که در بمباران کریسمس سال ۱۹۷۲ رخ داد و در جریان عملیات لاین‌بکر ۲ حدود ۲۰هزار تن بمب روی شهر هانوی ریخته شد.» (بی بی سی - فارسی)

این تحلیلگر وابسته و مزدور امپریالیسم آمریکا، آمریکائی که مرتب طرح آتش بس در سازمان ملل را به نفع اسرائیل وتو می‌کند مجبور می‌شود پرده از روی گوشه‌ای از جنایات آمریکا و امروزه اسرائیل بردارد.

طبق گزارش سازمان ملل  در طول دو سال جنگ در اوکراین «دست کم ۱۰ هزار غیرنظامی جانشان را از دست داده‌اند. هر چند که نهاد ناظر بر حقوق بشر سازمان ملل متحد گفته است که با در نظر گرفتن موانع و زمانی که برای تایید آمار لازم است، میزان واقعی تلفات ممکن است بسیار بیشتر از این تعداد باشد.»

آمارهای فوق نشانی از بربریت بی مثال فاشیست‌های اسرائیلی دارد که در جنایت و قتل عام از هم جنس‌های خود نیز پیشی گرفته‌اند. برای این که این توحش را که فقط هم مربوط به اسرائیل نیست بلکه هم طبقه‌ای‌های سران اسرائیل در کشورهای دیگر نیز بدان مسلح هستند، قدری ملموس کنیم، گفتار مارک گارلاسکو را می‌آوریم: «اگر کسی نزدیک محل اصابت بزرگترین بمب‌هایی که استفاده شده باشد احساس می‌کند "روی زمین سوار بر موج شده است،‌ چون موج انفجار در آن لحظه سطح زمین را به شکلی در می‌آورد که انگار آب مواج است". آنچه ویرانگری این بمب‌ها را بیشتر می‌کند، تراکم بالای جمعیت است. نوار غزه منطقه‌ای است که تنها ۴۱ کیلومتر طول و ۱۰ کیلومتر عرض دارد. قبل از جنگ به طور متوسط بیش از ۵۷۰۰ نفر در هر کیلومتر مربع ساکن بودند که بسیار شبیه تراکم جمعیت در شهر لندن است.» (بی بی سی – فارسی – قرائت: ۲۰ دسامبر ۲۰۲۳)

شبکه خبری سی ان ان می‌گوید: «از زمان آغاز جنگ تا اوایل ماه دسامبر، اسرائیل بیش از ۲۹ هزار بمب روی غزه ریخته که بین ۴۰ تا ۴۵ درصد از آنها هدایت ‌پذیر نبوده است.»

با این وجود، ادعاها و مصاحبه‌های نتانیاهو و سران ارتش اسرائیل نشان از عدم توانائی این ارتش مهاجم به رسیدن به اولین اهداف خود دارد. ارتش اسرائیل به بی بی سی گفته است: «آمار دقیق تعداد ترویست‌های کشته ‌شده حماس را در اختیار ندارد.» این بدان معناست که ارتش اسرائیل در حملات خود همه مردم فلسطین را هدف گرفته است تا شاید افراد از حماس نیز در آن قتل عام، کشته شوند. ولی بلافاصله دروغ دیگری می‌گوید که نشان از شکست آنها در اولین گام‌هایشان دارد: «مقام‌های ارشد اسرائیلی مدعی شده‌اند که اسرائیل به ازای هر دو فلسطینی غیرنظامی، یک عضو حماس را کشته است. یوناتان کونریکوس، سخنگوی ارتش اسرائیل در گفت‌ و گو با سی‌ان‌ان، نسبت کشته ‌شدگان غیرنظامی به نظامی را "بسیار مثبت" توصیف کرد.» (بی بی سی – فارسی)

ارتش اسرائیل تا به حال بیش از ۵۲ هزار نفر غیر نظامی را قتل عام کرده است. بنا بر گفته فوق ارتش اسرائیل می‌بایست  ۲۶ هزار عضو حماس را کشته باشد.

در عین حال ارتش اسرائیل این نسبت را با غرور و شادمانی ابراز می‌کند یعنی کشته شدن دو غیر نظامی برای کشته شدن یک حماسی خیلی کم است. البته باید بیشتر می‌شد.

در فارسی به چنین دروغ‌هائی می‌گویند دروغ شاخ دار. این اخبار جعلی ماهیت فاشیستی تبلیغات گوبلزی سران اسرائیل را بر ملا می‌سازد.

در اول می‌گویند ما نمی‌دانیم چند حماسی گشته شده و بعد می‌گویند ۲۶ هزار حماسی را کشته‌ایم. بدون سند، بدون مدرک، ادعا برای نشان دادن پیروزی. آنها در جائی از هفت هزار کشته حماسی صحبت کرده‌اند و در جای دیگر از چند هزار و در فوق از ۲۶ هزار.

همین ادعای بی پشتوانه نشان از شکست نظامی ارتش اسرائیل تا مرحله فعلی دارد.

دولتمردان بربر و ضد بشری اسرائیل که بوی شکست بردماغشان خلیده است، دیگر سر از پا نمی‌شناسند، بمب‌هاشان را در غزه به هر سوئی پرتاب می‌کنند. اخیرا شمال، مرکز و جنوب غزه را با هزاران بمب دیگر ویران کرده، و هزران نفر دیگر را کشته‌اند.

اسرائیل دستور داده که خان یونس بزرگترین شهر جنوب غزه و یکی از پناهگاه‌های مهم مردم غزه را تخلیه کنند. بمباران البریج، جبالیا و همچنین خان یونس نیز همچنان ادامه دارد. فاشیست‌های اسرائیلی در نوار غزه علاقه زیادی به بمباران بیمارستان‌ها دارند. اولین بمب‌ها را در هر شهر و روستائی روی بیمارستان‌ها می‌ریزند.

بمباران سه منطقه شمالی، مرکزی و جنوبی نوار غزه نشان می‌دهد که هدف اسراسیل قتل عام کل فلسطینیان نوار غزه است تا از "شر" آنها راحت شود و اسرائیل بزرگ را بر خرابه‌های فلسطین و اجساد فلسطینی‌ها بنا نهد. «اسرائیل ۳ شهرک جدید یهودی‌نشین در سرزمین‌های اشغالی فلسطین را قانونی می‌کند.» (TRT فارسی – ۹ ژانویه ۲۰۲۴)

البته بر مبنای شواهد تاریخی و اوضاع فعلی جهان که همه زحمتکشان با اتحاد روز افزون توطئه‌های مرتجعین فاشیست را بی اثر می‌کنند، این نقشه فاشیستی نیز شکست خواهد خورد.  یکی از مهمترین عوامل شکست اسرائیل در جنگ غزه رشد تضاد مردم با دولت و رشد تضاد در نیروهای نظامی اسرائیلی‌ست. این تضادها آرام آرام در حال رشد هستند. در چند روز پیش تظاهرات وسیعی در شهرهای اسرائیل علیه جنگ خانمان سوز غزه برگزار شد که ده‌ها تن زخمی و دستگیر شدند.

در جریان حملات وحشیانه فاشیست‌های اسرائیلی به نوار غزه، در سازمان ملل متحد، نمایندگان دولت‌های سرمایه‌داری مشغول قر و غمزه و دلربائی و نشان دادن پنچه و چنگول برای هم هستند.

هیچ دولتی حاضر نیست عملا پا در میان گذارد و اسرائیل را مجبور به قبول آتش بس کند. عده‌ای با قربان صدقه رفتن برای هم، بمباران اسرائیل را "محکوم" می‌کنند، عده‌ای دیگر بزرگوارانه سکوت اختیار کرده‌اند که ببینند "چه می‌شود". اینها بدترین خائنین به مردم آزاده جهان هستند. که در بین آنها چین مقام خاصی دارد. هیچ واقعه‌ای در جهان نمی‌توانست ماسک سوسیالیستی چین را این چنین پاره کند و چهره ددمنش و امپریالیستی آن را بر ملا سازد.

چند نماینده نیز در سازمان ملل شمشیر علیه اسرائیل کشیده‌اند. مثل نماینده ترکیه و ایران. ولی این دولت‌ها همانند اسرائیل ملیت‌های در اقلیت و گروه‌های قومی و دینی کشور خود را تحت شدیدترین ستم‌های فاشیستی قرار می‌دهند و شرایط غیر قابل تحملی برای گروه‌های قومی و مذهبی مثل ارامنه در ترکیه، و بهائی‌ها در ایران به وجود آورده‌اند. این دولت‌ها همانند دولت اسرائیل علیه ملت خود و ملت‌های دیگر فاشیسم اعمال می‌کنند. ولی همه این دولت‌ها اقدام بی نظیر و دوران آفرینی را به منصه ظهور رسانده‌اند. قطع نامه‌ای در جمعه اول دی ماه ۱۴۰۲ برای رساندن مواد معیشتی به غزه تصویب کرده‌اند که در آن هیچ درخواستی در مورد آتش بس قید نشده است. چین "سوسیالیستی" نیز به این قطعنامه قهرمانانه رأی داده و نسبت به تغییرات منفی قطعنامه اول انعکاس مثبت نشان داده است. ماشاالله به این کشور "سوسیالیستی" و "دوست" خلقهای آفریقا و مردم فلسطین! آفرین.

امروزه در بین مردم جهان سه گرایش در مورد تهاجم اسرائیل به غزه به وجود آمده است:

۱- دولت اسرائیل، تمام نیروهای امپریالیستی به ویژه غربی آن، ارتودوکس‌های یهودی، برخی نیروهای سرمایه‌داری در اپوزیسیون مثل سلطنت طلبان ایرانی، طرفدار تهاجم اسرائیل به غزه و کشتار مردم این منطقه و محکومیت حماس به عنوان نماینده مردم فلسطین، هستند. این گرایش کمترین طرفدار را در جهان دارد.

۲- گرایشی که به طرفداری مردم فلسطین برخاسته و در عین حال حماس را نماینده این مردم می‌داند. طرفداران این گرایش طیف وسیعی هستند: برخی دولت‌های مرتجع و فاشیست مثل رژیم ایران و ترکیه در این طیف قرار دارند. در عین حال عده‌ای از مردم که در این کشورها زندگی می‌کنند ناشی از تبلیغات و یا ترس با این جریان همراهی نشان می‌دهند. بسیاری از مردم عادی نیز واقعا فکر می‌کنند که حماس نماینده مردم فلسطین است و از آن جانب داری کرده و حتی کمک می‌کنند. این گرایش از گرایش اول بسیار گسترده‌تر است. پایه مردمی وسیعی دارد. به همین جهت نیز مبارزه با آن در گستره وسیعی باید صورت گیرد.

۳- جریان فکری‌ای که در دفاع از مردم فلسطین و اسرائیل، هم فاشیست‌های اسرائیلی را محکوم می‌کنند و هم تروریست‌های حماس را. این گرایش نه در بین نیروهای حاکم، بلکه در میان نیروهای مردمی نفوذ دارد و اکثریت مردم جهان دارای این گرایش هستند. کمونیست‌ها با سازماندهی این مردم و مبارزه علیه اسرائیل در این درگیری قادر هستند نقش پر اهمیتی در ایجاد یک دولت فلسطینی آزاد و مستقل ایفا نمایند.

ولی آنچه در این روزها غم انگیز و یا مضحک به نظر می‌رسد وضعیت پا در هوای مبلغین "سوسیالیسم چینی"، "چین مردمی"، "چین پشتیبان پرولتاریای جهانی"، است.

آنهائی که مبلغین ایدئولوژیک بی جیره مواجب چین امپریالیستی هستند، امروزه خفقان گرفته و در سوراخ خود فرو رفته‌اند. آنها مردمان بی پرنسیپی هستند که قادر نیستند اشتباهات خود را در بین مردم افشا کنند و از خود انتقاد نمایند. جنگ اسرائیل و فلسطینیان چهره خونین امپریالیسم چین را بدون ماسک به مردم جهان نشان داد. مردم دیدند که چین در مورد قتل عام فلسطینیان همانند آمریکا عمل می‌کند البته با کمی قر و اطوار دیپلماتیک. آنها دیدند که در دیدار شی جین پینگ با جو بایدن آن چه که مطرح نشد، سرنوشت دردناک مردم غزه بود.

این را نیروهای مترقی هیچگاه از یاد نخواهند برد ولی اپورتونیست‌ها به سردمداری مرتضی محیط مرتد، پس از مدتی دوباره سر از سوراخ در می‌آورند و سینه برای سوسیال - امپریالیسم چین چاک می‌دهند.

نظم کمونیستی

15.01.2024

شیوه تفکر یک خرده بورژوا: غیبت کردن یکی از خصوصیات برجسته یک خرده بورژواست. او قادر است بنشینند و ده‌ها ساعت پشت سر یک نفر بد گوئی کنند ولی اگر کسی پشت سر او کمبودش را بیان کرد، تا ابد در ذهن‌اش از او انتقام می‌گیرد.