نامه‌ای از دور
دوستان عزیز سلام. خسته نباشید!    خیلی حرف دارم براتان بزنم اما شاید خسته شوید، فقط یک مسأله خیلی مرا به خود مشغول کرده واقعاً نمی‌دانم با آن چه کنم. هر چه به خودم فشار می‌آورم از آن سر درنمی‌اورم. یعنی منطق آن را نمی‌فهمم. مدتی است که من در مبایل خودم واتس آپ را پیاده کرده‌ام. خیلی هم کند کار می‌کند. >مطالعه بیشتر

بیانیه جمعی از کارگران و دوستداران جنبش کارگری کیلانه و مربزان سنندج

چهارشنبه, 9ام مرداد, 1392

کارگران، زحمتکشان، مردم شریف ایران!

همان‌گونه که می‌دانید اخیرا در سنندج احکامی ضد انسانی بر علیه فعالین کارگری و اعضای کمیته‌ی هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری صادر شد، تا بار دیگر بدین وسیله بخشی از سیاست‌های ضد کارگری سرمایه و عوامل آن بر همگان آشکار گردد. احکام صادره بر علیه کسانی صادر گردید که سالهاست با حضور مسئولانه و دلسوزانه‌ی خود در تمامی عرصه‌های زندگی فلاکت بار مردم محروم سعی در کاستن از بار سنگین مشکلات آنان داشته، و همواره با دفاع از منافع رنجبران و محرومان سعی در گشایش گره کور از زندگی آنان داشته‌اند. این عزیزان با نشان دادن افق‌های روشن‌تر و ترسیم زندگی شایسته و انسانی و در خور شأن انسان امروز، و تبلیغ و ترویج خواست‌ها و مطالبات طبقه‌ی کارگر، بینش و آگاهی طبقاتی کارگران را در رسیدن به زندگی بهتر ارتقاء بخشیده، و راه را برای رسیدن به دنیایی عاری از هر گونه نابرابری هموار نموده‌اند.

شایان ذکر است این عزیزان در سایه‌ی تمامی اقدامات و فعالیت‌های انسان محور خود به چهره‌هایی محبوب و قابل اتکاء در میان کارگران تبدیل گشته، و از مشروعیت قابل توجهی نیز برخوردار می‌باشند؛ به گونه‌ای که غیاب آنان در روند زندگی اجتماعی کارگران، به مثابه عارضه‌ای غیر قابل انکار بوده، و جامعه‌ی کارگری را متحمل خسارت‌های جبران‌ناپذیری می‌نماید.

لذا ما کارگران به منظور حمایت همه جانبه از مبارزات کارگری و جنبش پیشرو آن، تعرض و تهاجم گسترده‌ی سازمان‌های امنیتی و قضایی ایران به صفوف کارگران پیشرو و فعالین کارگری و اعضای کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری، و نقض صریح حقوق آنان در صدور احکام ضد کارگری بر علیه آنان را محکوم نموده، و خواهان لغو احکام صادره بر علیه فعالین این عرصه و دیگر عرص‌های اجتماعی می‌باشیم.

جمعی از کارگران و دوستداران جنبش کارگری روستاهای حسن آباد- کیلانه و مربزان سنندج